Ana sayfa Kültür Sanat Beyaz Saray’da yetenek avı

Beyaz Saray’da yetenek avı

919
0
PAYLAŞ
Beyaz saray

ABD başkanı olan Barack Obama’nın eşi Michelle Obama ‘beyaz saray yetenek şovu’ düzenledi.

Michelle obama beyaz sarayda ilk kez düzenlenen yetenek şovuna ev sahipliği yaptı.

Beyaz sarayda yapılan etkinlikte New Orleans, Boston ve Denver’in de aralarında bulunduğu ABD’nin çeşitli eyaletlerinden öğrenciler katıldı. Michelle Obama ve başkanlığın sanat ve insanı birimler komitesi tarafından düzenlenen etkinlikte küçük öğrenciler çeşitli yeteneklerini sergiledi.

Obama, şov öncesi yapmış olduğu konuşmada, çocukların okullara alıştırılması, sanata yönlenmesi ve yeteneklerinin keşfedilmesi için 3 yıl önce başlatmış olduğu bu pilot programın verimini almaktan çok büyük mutluluk yaşadığını söyledi. Söz konusu olan bu pilot programın büyük başarılar gösterdiği açık. Bu nedenle bu programı daha da büyütmek üzere olduğumuzu söylemekten mutluluk duyuyorum. Sonbaharda 11 eyalette 35 okulu daha bu programa dahil edeceğiz. 10 binden fazla öğrenci sanat eğitimi alabilecek, bu olağanüstü heyecan verici. Diye konuştu.

Birçok davetlinin yanında etkinliğe, Kal Penn, Altre Woodard ve Sarah Jessica Parker gibi sanatçıda katıldı. Küçük yetenekler gösterdikleri performanslarla alkışları topladı.

Barack Obama etkinliğin son kısmına katılarak davetlilere büyük sürpriz yaptı. Benimde bazı yeteneklerim var ama davet edilmedim diye espri yapan obama davetlileri güldürdü.

‘‘Firs Layd’nin sizlerle birlikte yapmış olduğu bu etkinlik olağanüstü. Sanat biz insanlara merkez olduğunu ve çocuklarımızın başarısının da merkezi olduğunu söylemek istedim.’’ dedi. ‘‘Yapılan etkinliğin tüm okullara, ebeveynlere, liderlere sanatı desteklemek zorundasınız mesajı vermesini umut ediyorum.’’ Diye konuştu

Etkinlik sonrasında başkan obama ve eşi şova katılan öğrencilerle sohbet etti.

YORUM YAP