Ana sayfa Sanayi Sektörü Raf sektörü atakta

Raf sektörü atakta

817
0
PAYLAŞ
raf sektörü

2016 yılında yaşanan kriz neredeyse tüm sektörleri etkilemeye devam ediyor. Ancak bu olumsuz durumun aksine büyümeye devam eden işletmeler de yok değil.

Kriz sinyallerini vermeye başladığında, özellikle de ülkemiz esnaf ve sanayicilerinde “fiyat kırma” alışkanlığı baş gösteriyor. Bu durum sürümü arttırsa da, karlılığı düşürdüğü için tüm sektörlerde zincirleme bir etki yaratıyor.

Raf Sistemleri üreticisi Balkan Raf ile yapmış olduğumuz söyleşide kriz ortamında fiyat düşürmek bir yana; fiyatı kaliteye paralel arttırıp daha çok tercih edilen bir firma olma yolunda hedef belirlemenin kendilerini krizin dışında tutmakta en önemli etken olduğunu kaydediyor.

Bu konuda görüştüğümüz firma yetkilisi “Fiyat düşürmek bindiğin dalı kesmekten farksız. Oysa ki kaliteli ürün için para ödemeye hazır birçok kurum var. Biz kaliteyi yükseltip, diğer firmalardan farklı olmayı tercih ettik.” diye durumu özetliyor.

Elbette ihracata yönelmek, kaliteyi arttırmak ve ulaşılabilir olmak gibi kavramlar birleştiğinde başarı kaçınılmaz oluyor.

YORUM YAP