Ana sayfa Teknoloji Sektörü Google Skybox’a talip

Google Skybox’a talip

879
0
PAYLAŞ
terra bella

Google şirketi, Skybox görüntüleme şirketini 500 milyon dolara satın alacak.

Amerikan internet lideri Google’ın, havadan fotoğraf çekimi ve dünyanın uzak alanlarına online erişim sağlaması amaçlı uydulara kendi filosunu göndermek için, Skybox Imaging firmasını 500 milyon dolara satın alacağı söylendi.

100 kişinin iş yaptığı Skybox firması, girişim sermayesini 91 milyon dolara kadar yükseltmişti.

Google’un CEO’su Larry Page, satın almayla ilgili, Skybox’ın Google için yeni bir macera ”Aya seyahat” olacağını ifade etti.

DigitalGlobe ve Astrium firmaları da dahil olmak üzere binden fazla kaynaktan malzeme ve kaynak almayı planlayan Google’ın, halihazırda yörüngede devam eden Skybox’ın uydularını kullanarak, dijital haritalardaki görüntülerin kalitesini ve yakınlığını yükseltmeyi amaçladığı açıklandı.

Google’ın satın almanın geçerli hale gelmesi için, Ulusal Okyanus ve Atmosfer İdaresi ve Federal İletişim Komisyonu tarafından da onaylanması gerektiği bildirildi.

California eyaletindeki Silikon Vadisi şehri Mountain View’de 5 yıl önce işleme geçen Skybox firması, Google’un genel merkezine yaklaşık 2,5 kilometre uzaklıkta bulunmakta.

Arama motoru ve e-posta hizmeti sunan teknoloji lideri Google, harita ve mobil cihazlar dahil yeni ekonomilere açılarak varlığını daha da büyütmek için 250 milyon dolarlık şirket satın alma girişimine başvurdu.

Yıllık geliri 55 milyar dolara ulaşan Google, gelirinin önemli bir bölümünü internet reklamlarından elde etmekte. https://en.wikipedia.org/wiki/Terra_Bella

YORUM YAP