Ana sayfa Teknoloji Sektörü WordPress 2016 pazar payı

WordPress 2016 pazar payı

1078
0
PAYLAŞ
Wordpress

WordPress PHP ve Mysql kullanılarak yazılmış bir içerik yönetim sistemidir. 2016 yılı itibarıyla tüm içerik yönetim sistemleri arasındaki pazar payı yaklaşık olarak yüzde 59,5, dünya genelindeki tüm web sitelerindeki payı ise yüzde 26,4’tür.

WordPress’in en yakın rakibi sırayla Joomla, ardından Drupal olmakla beraber WordPress’in popülerliği bunların toplamının üç katıdır.

WordPress’in bu denli popüler, sık kullanılır olmasındaki en başlıca etken ücretsiz oluşu, Microsoft Word, Excel gibi yaygın yazılımları kullanan hemen herkesin kolaylıkla web sitesi sahibi olmasına imkan tanımasıdır.

İlgi duyduğunuz hobileriniz hakkında mini blog oluşturabileceğiniz gibi, wordpress site tasarımı yapabilecek düzeyde deneyim sahibi olduğunuzda oldukça kompleks yapıda kurumsal ve e-ticaret siteleri de oluşturabilirsiniz.

Belta Tekstil web sitesi ekran görüntüsü
Belta Tekstil web sitesi WordPress tabanlı kurumsal sitelere verilebilecek en iyi örnekler arasındadır.

Eğer siz de kurumsal ölçekte site, haber sitesi, gelişmiş magazin blog tarzı siteler yapmakla ilgileniyor, fakat yeteri kadar bilgi sahibi değilseniz; şimdiden WordPress’e aşina olmanızda fayda var. https://wordpress.com/learn-more/?v=blog adresinden blog oluşturabilir, dilediğiniz gibi ücretsiz biçimde WordPress kurcalayabilirsiniz.

WordPress tabanlı çalışan kurumsal sitelerden örnekler

WordPress tabanlıo çalışan haber ve magazin sitelerinden örnekler

YORUM YAP