Ana sayfa Teknoloji Sektörü Yahoo CEO’su Mayer reklamcılardan özür diledi

Yahoo CEO’su Mayer reklamcılardan özür diledi

926
0
PAYLAŞ
Marissa Mayer özür diledi

Geçen hafta reklamcılarla Cannes’da düzenlenen akşam yemeğine geç kalan eski Google çalışanı, bir süredir Yahoo’da CEO’luk görevi yürüte Marissa Mayer, bu yüzden “gerçekten üzgün olduğunu” belirtti.

Olaydan sonra yaptığı ilk açıklamada Mayer, Cannes Lions’ta, Interpublic Group of Cos. (IPG)şirketi tarafından düzenlenen, Google, AOL ve Microsoft yetkililerinin katıldığı akşam yemeğine katılmamasının saygısızlık olarak nitelendirilmemesi gerektiğini ifade etti.

“Reklam sektörü ile geçmişlerinin değerli olduğunu ve bundan memnun olduğunu, akşam yemeği olayının bu denli büyümesinin talihsizlik olduğunu, bu yüzden IPG’den özür dilediğini, geç kalmanın kasıtlı olmadığını” belirten Mayer Cannes kentinde Yahoo’yu temsilen katıldığı 200’ü aşkın toplantıdan da memnun kaldığını söyledi.

Olaydan sonra reklamcılarla olan ilişkileri kamuoyu tarafından eleştirilen 39 yaşındaki Mayer’in, isminin gizli kalmasını isteyen bir kaynak tarafından verilen bir bilgiye dayanarak, Cannes’daki akşam yemeğinde misafirleri 2 saat beklettiği belirtildi. Mayer misafirlere uyanamadığını söylese de, O yemeğe gelmeden önce ev sahibi pozisyonundaki IPG’nin CEO’su Michael Roth yemeği terk etmişti.

YORUM YAP