Ana sayfa Turizm Sektörü Libya ve Nijerya’ya seyahat uyarısı

Libya ve Nijerya’ya seyahat uyarısı

813
0
PAYLAŞ
seyahat uyarısı

Dışişleri bakanlığı tarafından yapılan uyarıda, Türk vatandaşlarımızın zorunlu durumlar haricinde lbya ve Nijerya’ya seyahat etmemesi gerektiği belirtildi.

Dışişleri bakanlığının internet sitesinde yer alan uyarıda, Libya’nın doğu kesimlerinde silahlı gruplar arasında yaşanan çatışmalar özellikle Bingazi ve çevresinde yaşanan çatışmalar ve bu çatışmaların başkent olan Trablus’a da sıçradığını belirtti.

Acil veya zorunlu durumlar olmadığı taktirde Libya’ya gitmekten kesinlikle kaçınmaları gerektiği belirtilen uyarıda, “Libya’da bulunan veya her şeye rağmen bu ülkeye gidecek olan vatandaşlarımızın da şahsi güvenlikleri açısından gerekli tedbirleri almayı ve müteyakkız bulunmayı sürdürmeleri yararlı olacaktır”  dendi.

Yapılan duyuruda Türk vatandaşlarının Türkiye Trablus Büyükelçiliği ve Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan veya yapılacak olan uyarıları takip etmeleri gerektiği belirtildi. Libya’da ikamet eden veya orda bulunan Türk vatandaşlarının, herhangi bir acil durumda konsolosluğun 24 saat hizmet veren çağrı merkezini arayıp bildirmesini belirtti.

Nijerya’da son zamanlarda adam kaçırma ve terör olaylarının artması nedeniyle yayınlanan bu duyuruda Nijerya’ya gidecek olan veya orda bulunan Türk vatandaşlarının güvenlikleri için gerekebilecek tüm önlemleri alması gerektiği belirtildi.

Yapılan duyuruda, Nijerya’nın Taraba, Yobe, Jigawa, Bauchi, Adamawa, Gombe, , Nasarawa, Kaduna, Benue ve Borno eyaletlerinde bulunan vatandaşların özellikle dikkatli olmaları ve bu eyaletler arasında kesinlikle yolculuk yapmamaları gerektiği bildirildi.

İnternet sitesinden yapılan duyuruda “Bu bağlamda vatandaşlarımızın Bakanlığımız ve Abuja Büyükelçiliğimizce yapılabilecek uyarı ve duyuruları da takip etmeleri tavsiye edilmektedir. Nijerya’da bulunan vatandaşlarımızın olası acil durumlarda Bakanlığımızın 24 saat hizmet veren Konsolosluk Çağrı Merkezi ile irtibata geçmeleri mümkündür” şeklinde açıklama yapıldı.

YORUM YAP